Şubat 2020 Ehliyet Sınavı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalama : 5,00 )
Loading...

2020 Ehliyet sınavları 2018-2019 yıllarında yapılmış olan e-sınav uygulması ile yapılacaktır. Şubat 2020 ehliyet sınavı da bu sınavlar gibi e-sınav uygulaması ve prosedürlerine göre yapılacaktır. Şubat 2020 ehliyet sınavına girmek isteyen adaylar ocak ayının son günlerine kadar kayıt işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

E-sınav uygulaması ile sınava girmek isteyen sürücü adayları sürücü kursunuz ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. 2020 e-sınav uygulaması tüm illerimizde yapılmaktadır.

2020 Ehliyet Sınavı

2020 Şubat ehliyet sınavına hazırlanırken daha önceki ehliyet sınavında çıkmış soruları çözmelisiniz. Sınav hazırlık döneminde ehliyet sınavında çıkmış soruları çözmek oldukça önemlidir. Ehliyet sınavı sayfamızı ziyaret ederek çıkmış sınav sorularını bulabilirsiniz.

2019 Ehliyet Sınavı ve 2018 Ehliyet sınavı soruları için tıklayınız

Ehliyet Almak İçin Kaç Yaşında olmalıyım ?

Ehliyet almanız için en az 18 yaşınızda olmalısınız. Motor ehliyeti alabilmeniz için ise en az 16 yaşınızı doldurmanız gerekmektedir. Veli onayı olmadan motor ehliyeti başvurusu 16 yaşında iseniz eğer mümkün değildir. Motor ehliyeti yaşı sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

EHLİYET YENİLEME İÇİN GEREKLİ BELGELER

2020 Yılında Ehliyetinizi yenilemek için bazı belgeler gereklidir.

– Daha önce almış olduğunuz Eski ehliyet belgeniz

– Tc. Kimlik Belgeniz (Nüfus Cüzdanı – Yeni Kimlik Kartı yada Pasaport)

– Sağlık bakanlığınca onaylı hastahanelerden alınmış Sürücü olur sağlık raporu,

– Yeni yönetmeliğe uygun 2 adet biyometrik fotoğraf,

– Nüfus Müdürlüğünde vereceğiniz parmak izi,

– Sürücü belgesi yenileme harcı ücreti + Vakıf Bedeli makbuzunu almış olmalısınız. Ehliyet yenileme ücretini daha öncesinde yatırmış olmalısınız

– Kan grubunu belirleyen belge (Beyan etmenizde yeterlidir).

Paylaş !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.