EHLİYET SINAV SORULARI

Sürücü adayları; Sizlere ehliyet sınavında başarılı olmanız için gerekli bir kaç püf noktaya değinmek isteriz. Öncelikli olarak artık eski usül bir ehliyet sınavı değil MEB’in geçmiş olduğu e-sınav adı altında elektronik ehliyet sınavı ile ehliyet sınavları yapılmaktadır.

1. Sürücü Kursu Dersleri
Öncelikli olarak kayıt olduğunuz sürü kursunun sizlere vereceği ehliyet sınavına hazırlık kitabını alarak bir köşeye atmamanız. Almış olduğunuz kitap içerisinde en güncel bilgiler mevcut olacaktır. Kursun size verdiği program dahilinde muhakkak tüm derslere katılım sağlayınız. Kurslara devamlılığını sizin için önemli olduğu kadar sürücü kursu içinde önemlidir. Kurs da verilen derslere katılmanız durumunda zaten sınavda %50 başarı seviyenizi arttırdınız demektir.

2.Çıkmış ehliyet sınav soruları çözmek
Kursunuzun vermiş olduğu tüm derslere katıldınız ve deneme sınavlarını çözdünüz. Birazda kursunuzun kitabına göz gezdirdiniz. Sıra geldi daha önceki yıllarda ehliyet sınavında çıkmış sınav sorularını çözmeye geldi. Bazı sınavlarda daha önce çıkmış sınav sorularının birebir aynıları bile çıktığı görülmüştür. Tavsiyemiz kesinlikle çıkmış sınav sorularını çözerek kursa aldığınız bilgilerin kalıcı haline getirmenizdir.

Ehliyet deneme sınavı linkine tıklayarak çıkmış soruları çözebilirsiniz.

3.Trafik işaret ve gösterge işaretlerini ezberlemek
Ehliyet sınavına girmeden önce kesinlikle tüm levhaları ezberleyin. Sınavda levhalardan 5-6 soru kesin gelecektir. Bu sorular kolaydır ve sınavda başarı yüzdenizi arttırır.


2020 Ehliyet Sınavı

2020 Ehliyet sınavı soruları ve hazırlıkları için 2020 ehliyet sınavı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 2020 Ehliyet sınav tarihleri açıklandı.

2020 Ehliyet sınav soruları

Paylaş !

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oy Ver) Puan
Loading...