Ehliyet Sınav Sonuçları

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalama : 5,00 )
Loading...

23 aralık 2017 tarihinde yapılmış olan ehliyet sınav sonuçları açıklandı. Ehliyet sınav sonuçlarını görmek için tıklayınız.

EHLİYET SINAVINDAN BAŞARILI OLMAK İÇİN KAÇ PUAN GEREKİYOR?

Ehliyet sınavından başarılı olabilmeniz için 50 sorudan 35 doğru cevap vermeniz gerekiyor.Her soru 2 puan üzerinden değerlendirilir ve toplam 70 puan etmektedir. Önemli olan hangi alandan olursa olsun en az 35 doğru cevap vermektir. 35 ve üzeri doğru cevabınızda sınavı başarılı bir şekilde geçmiş sayılırsınız ve direksiyon sınavına girmeye hak kazanırsınız.

EHLİYET SINAVINA İTİRAZ EDEBİLİR MİYİM?

Ehliyet Sınav sorularına, cevap anahtarına ve sonuçlara bir itirazınız var ise sorular ve sonuçlar açıklandıktan sonra 10 gün içinde 20 TL karşılığında dilekçeyle yapılabilir.

EHLİYET SINAVINDAN BAŞARISIZ OLURSAM NE OLACAK?

23 Aralık 2017 Ehliyet sınavından başarısız olan adaylar bir sonraki ehliyet sınavı tarihi 10 Şubat 2018 Cumartesi günüdür.
Not: Ehliyet sınavından başarılı olamadıkça direksiyon sınavınada girme hakkınız olmaz. Direksiyon sınavına giremezsiniz. Teorik sınavda başarısız olma hakkınız 4 dür. 4 sınav da da başarısız olursanız sürücü kursuna tekrardan kayıt olmanız gerekmektedir.

Ehliyet sınavı sonuçları

10 Şubat ehliyet sınavı soruları
23 Aralık ehliyet sınavı soruları

Paylaş !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.