Ehliyet kargo takibi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalama : 5,00 )
Loading...

2016 yılından önce ehliyetlerinizi trafik şubesinden alıyordunuz. Bu yıldan sonra sizin beyan ettiğiniz adresinize ehliyetiniz gelecektir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun online sisteme süreç işlemekte ve basım işleminiz başlamaktadır.
Ptt kargo takip sayfasına gitmek için tıklayınız

Ehliyetim gelmedi? Ehliyetim elime ulaşmadı? Ehliyetim nerede? Ehliyetim ne zaman gelir? Ehliyet için PTT sorgulaması nasıl yapılır? Gibi bir çok sorunun cevabını aşağıda detaylı bir şekilde açıklayacağız.

PTT İle Ehliyet Belgemin Nerede Olduğunu Nasıl Sorgularım?

Randevu almış olduğunuz şubenize giderek yapmış olduğunuz başvuru esnasında sizden “adres” ve “cep telefonu numarası” istenmiştir. Ehliyet belgeniz burada belirtmiş olduğunuz adrese gönderilmektedir. Cep telefonunuza ise gönderi takip numarası gönderilir. İşlemleri gerçekleştirirlem gönderi ile ilgili bir barkod numarası verilmez.

Ehliyetinizin basılmakta olduğu merkez ehliyetinizin basımını bitirip kargoya verdiğinde cep telefonunuza “mesaj yolu” ile kargonun takip numarası gönderilecektir. Bu takip kodu ile ptt’nin kargo takip sayfasından kargonuzun nerede olduğu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ehliyetim kaç günde elime ulaşır?

Ehliyetiniz yaklaşık 1 hafta içerisinde elinize ulaşmaktadır. Fakat son yıllarda çipli kimlik basımı ve ptt’nin yoğnluğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sabırlı olmakta fayda var.


Ehliyet Kargosu Sorgulama

Diğer yıllarda olduğu gibi bu yılda ehliyetiniz evrakları verdikten sonra basım işlemleri başlar. Kargoya verildikten en geç 1 hafta içerisinde kargonuz sizlere ulaşır. Ptt kargo ile gönderilen ehliyet belgeleri sizlere ptt kargo kuryesi tarafından ulaştırılır. PTT KARGO SORGULAMA

Paylaş !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.