E-sınav Soruları

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 Oy, Ortalama : 4,50 )
Loading...

2017 yılında pilot illerde uygulanmaya başlanan elektronik sınav (e-sınav), 2018 yılında tüm illerde uygulanmaya başlandı. E-sınavın yaygınlaşmasıyla beraber e-sınav randevu sisteminde yoğunluk yaşanmaktadır. Eski sistemde olduğu gibi yeni sistem olan elektronik sınav(e-sınav) da çıkmış soruları çözmenin önemi oldukça fazladır.

Elektronik sınav soruları ve cevaplarını web sitemizde bulabilirsiniz. Meb tarafından düzenlenen bu sınavların sonuçları öğrenmek için 1 hafta beklemenize gerek yoktur. Sınava girdiğiniz günün akşamında sınav sonuçları açıklanır. Sınavın sonuçlarına göre direksiyon sınavına girmeye hak kazanıp kazanmadığınızı görebilirsiniz. E-sınav sonuçlarını Milli eğitim bakanlığının internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Elektronik Sınav Soruları
E-Sınav nedir?
Ehliyet Soruları

Elektronik sınav soruları

Elektronik sınavda 12 İlk yardım sorusu, 23 Trafik sorusu, 9 Motor ve 6 Trafik adabı sorusu sorulmaktadır. Sınavlar toplam 50 sorudan oluşuyor. Sınav süresi 45 dakika olarak belirlenmiştir. Teorik sınavda ise sınav süresi 60 dakikadır. Elektronik sınav ile teorik sınav arasındaki farklardan biride budur.Paylaş !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.