A1 Motor Ehliyeti 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalama : 5,00 )
Loading...

A1 Motor Ehliyeti alabilmek için 16 yaşını tamamlamış ve veli izin formunu doldurarak kursa başvurabilirler. A1 Motor ehliyeti sahibi olduktan sonra 125 cc’yi geçmeyen, gücünün ağırlığına oranı 0,1’i aşmayan 2 tekerlekli motosikletleri, gücü 15 kw’nin üstüne çıkamayan elektrikli 3 tekerlekli motosikletleri ve M ehliyetini kapsayan tüm araçları kullanabilirler.

M Ehliyeti halkımızca motorlu bisiklet olarak bilinen 2, 3 ve 4 tekerlekli mopedlerdir.

A1 Motor Ehliyeti Geçerlilik süresi

Diğer araç ve motor ehliyetleri gibi A1 motor ehliyeti geçerlilik süresi de 10 yıldır.

A1 Motor Ehliyeti Direksiyon Sınavı

A1 Motor Ehliyeti sınavı 35-40 dk kadar sürebilir. ilk Dakilarda motor ile ilgili teorik bilgiler verilir. Daha sonraki dakikalarda trafiğe kapalı bir alanda slalom yaptırılır. Daha sonra sınava engelden kaçma ve platformlar üzerinden geçme gibi uygulamalar yapılır. Bu uygulamalardan geçen A1 motor ehliyeti adayları trafiğe çıkarak araç ile takip edilir. Başarılı olan adaylar a1 ehliyet adayı ehliyetini almaya hak kazanır.

A1 Motor Ehliyeti Fiyatı 2020

Motor Sürücü kursu fiyatı: 1250 TL
Motor Sınavı giriş ücreti: 220 TL
Motor Ehliyeti harç ücretleri: 490 TL olacak şekilde olması ön görülüyor. Fiyatlar değişiklik gösterebilir.

A1 Motor Ehliyeti Sınavı

Sınavlar ayda bir olarak yapılmaktadır. Sürücü kursunuz sınav gün ve saati ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacaktır. 2020 sınavları için motor ehliyeti sayfamızı ziyaret ediniz.

2020 Motor Ehliyeti Sınavı

2020 motor ehliyet sınavı diğer yıllarda olduğu gibi bu yılda e-sınav ile olarak yapılacaktır. Aşağıda bulunan motor soruları sınavına hazırlık sorularını çözebilirsiniz. Motor sınavına hazırlık için tıklayınız.

Paylaş !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.