KPSS Sınavında Çıkmış Sorular

Bildiğiniz gibi kpss ortaöğretim sınavı 2 yılda bir yapılmaktadır. 15 temmuz darbe girişiminden sonra birçok kamu personeli görevinden ihraç edilmiş olup memur açığı ortaya çıkmıştır. Ortaöğretimler için 2 yılda bir yapılan bu sınav artık bir iş fırsatı haline gelmiştir. Sizde kpss çıkmış sorularını çözerek sınava hazırlanabilir, şuanki durumunuzu online sınavı çözdükten sonra görebilirsiniz.

Lisans düzeyin kpss her yıl yapılmaktadır. Ortaöğretim ile lisans düzeyinde yapılan bu sınavların arasındaki soru farkı tahmin ettiğiniz gibi daha zor. Her iki sınavada sitemizdeki kpss online soru  çöz platformumuzdan hazırlanabilirsiniz. Sınav soruları daha önceki yıllarda çıkmış ve yeni müfredata uygun sorulardır.

KPSS Ortaöğretim

Kpss ortaöğretim sınavına liseden mezun olmuş veya henüz mezun olamayan ancak sınavın geçerlilik süreci 2 yıl olduğu için 2 yıl içerisinde mezun olacak adaylar başvurabilir. Yalnız Ön lisanstan mezun olan adaylar ortaöğretim kpss’ye başvuramaz.

2020 KPSS başvuru tarihi

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olma hayali kuran lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları, 2020 yılında içinde yapılacak olan KPSS’lerin başvuru ve sınav tarihlerini sorgulamaya başladı. Yüz binlerce memur adayının merakla beklediği 2020 KPSS’nin başvuruları henüz başlamadı ancak başvuru ve sınav tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. İşte, 2020 KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim başvuru takvimi… 2018 kpss başvuru ve sınav tarihleri için tıklayınız.

2020 LİSANS KPSS BAŞVURU TARİHİ

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 19 Temmuz’da, Alan Bilgisi 1. gün oturumları 25 Temmuz’da, 2. gün oturumları 26 Temmuz’da yapılacak. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 9 Ağustos’ta düzenlenecek. KPSS sonuçları ise 10 Eylül’de duyurulacak.

Bu sınavın başvuruları ise; 5-20 Mayıs 2020 tarihleri arasında alınacak. Belirlenen geç başvuru günü de 9 Haziran 2020 olarak açıklandı.

2020 ÖNLİSANS KPSS BAŞVURU TARİHİ

KPSS’nin iki yıllık üniversite mezunları için düzenlenen önlisans düzeyi de 18 Ekim’de gerçekleştirilecek, sonuçları 12 Kasım’da açıklanacak.

Bu sınavın başvuruları; 12-25 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınacak. Söz konusu sınavın geç başvuru günü ise 8 Eylül 2020 olarak belirlendi.

ORTAÖĞRETİM KPSS TAKVİMİ

Kamu Personel Seçme Sınavı’nın lise mezunları için düzenlenen oturumu; 2020-KPSS Ortaöğretim ise 8 Kasım 2020’de düzenlenecek. Sonuçları da 8 Aralık 2020’de adayların erişimine açılacak.

Bu sınavın başvuruları; 21 Ağustos-7 Eylül 2020 tarihleri arasında alınacak. Geç başvuru fırsatı ise 22 Eylül 2020 olarak belirlendi.

Kpss’de çıkmış sorular ve cevapları

Paylaş !

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Oy, Ortalama : 3,00 )
Loading...